تاريخ : پنجشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۸۵ | | نویسنده :

در این کتاب پاسخ پرسشهای بی شمارتان را می یابید، از جمله:
راز مثلث برمودا

رنگ هاله ها

راز خلقت رنگ ارواح

لحظه ی احتضار

وجود حیات در کرات دیگر

تأثیر رنگها در شفا درمانی

ارواح چگونه می بینند؟

تکامل روحی چیست؟

پدیده ی تونل و ...

این کتاب مشتمل بر پرسشها و پاسخهایی است که پرسشها را انسانها کرده اند و پاسخها را ارواح متعالی نوشته اند. در این میان، مدیوم هیچ نقشی نداشته و تمام پاسخها دقیق و کامل است.

نام کتاب: پرسش از انسان، پاسخ از ارواح

گردآورنده: جمشید مبین

انتشارات نسل نو اندیش

تعداد پرسش ها: 369

گزیده ای از پیشگفتار مؤلف: کتاب حاضر که مکمل کتاب "صد اثر"می باشد را ارواح متعالی، در مدت دو سال (1376 تا 1378) از طریق مدیوم های مختلف انشا کرده اند. چنانچه برخی مطالب چندین بار و به شیوه های مختلف پرسیده شده، به علت روش علمی بکارگیری مدیومهای مختلف جهت ارتباط با ارواح است.ممکن است بسیاری پاسخها در زمان حاضر قابل درک و پذیرش نباشد، ولی در اینده ای نه چندان دور، درستی و صحت آنها برهمگان آشکار خواهد شد. بنابراین از شما عزیزان تقاضا می کنیم همان گونه که بزرگان و علمای ما فرموده اند، در قضاوت عجله نفرمایید و با دقت نظر و به دور از جانبداری به بررسی بپردازید. "

 

گزیده ای از پرسش ها:

1- بهشتی که خداوند در قرآن کریم وعده داده است کجاست؟

"همانا آخرین جهان و آخرین مأواست،حق."

2- جهاد در دنیای مادی یعنی چه؟

"جهاد در دنیای مادی یعنی مبارزه با همه ی چیزهایی که موجب می شود شما از یاد خداوند یکتا غافل شوید."

3- آیا اینکه بعضی افراد ادعا می کنند ارواح را می بینند، صحت دارد؟

"مشاهده ی یک روح به صورت تجسدی بدون حضور مدیوم تجسدی، وهمی است که روح به وجود می آورد و در واقع خود روح نیست بلکه در ذهن افراد تصویرسازی می کند. این تصویر را روح به ذهن فرد متبادر می کند و فرد در واقع دچار توهم نیست، بلکه روح را به صورت ذهنی می بیند."

4- آیا ارواح پس از ترک جسم فیزیکی ، به آن جسد سر می زنند؟

"بعضی ارواح زیاد از جسم خود دور نمی شوند، یعنی گاهی به آن سر می زنند."

5- آیا جامدات روح دارند؟

"جامدات روح دارند اما درک ندارند. شاید ما انسانها یک تکه گچ را فاقد روح بدانیم، چون ما روح آن را حس نمی کنیم زیرا درک ندارد، در صورتی که ما انسانها هم، زمانی در جسمی همانند آن تجسد یافته بودیم و جامدات هم آمده اند تا تکامل یابند."

6- آیا در کرات دیگر موجوداتی همچون ما انسانها وجود دارند؟

"بله، در کره ی اگزول که با کره ی زمین فاصله ی بسیار زیاد دارد و در کهکشانی دیگر است، انسانهایی وجود دارند که از داشتن گوش و لب محرومند و به کمک تله پاتی حرف می زنند ودرست شبیه ما هستند ،آنها ازدواج می کنند و بچه دار هم می شوند."

7- جهان فیزیکی که ما مشاهده اش می کنیم، چیست؟

" اتفاقات کنونی، انعکاس نور اتفاقاتی است که قبلاً رقم خورده اند. منظور این است که خلقت خداوندی قبلاً صورت پذیرفته است و کرات و کهکشانهای بسیاری خلق گردیده و بعضاً نابود شده اند و ما انعکاس آنچه را قبلاً رخ داده مشاهده می کنیم. خلقت انسانها و موجودات نیز به همان گونه صورت پذیرفته و مرگ و تولد ما در سرنوشت هر یک از قبل رقم خورده است و ما انعکاس آن را می بینیم."

8- آیا تمامی ارتباطاتی که به نام ارواح مختلف صورت می پذیرد، به دست همان ارواحی برقرار شده که خود را به آن نام خاص معرفی می نمایند؟

"خیر. بعضی ارتباطات به ارواحی مربوط می شود که شما نمی شناسیدشان و به نام افرادی دیگر در جلسه حاضر می شوند و ارتباط برقرار می کنند."

توضیح مولف: منظور این است که در بعضی جلسات ارتباط روحی، به علت وجود افراد بد گمان یا کسانی که می ترسند و یا اصولاً به وجود روح اعتقاد ندارند، و یا به علت وجود امواج منفی که گاهی بیش از امواج مثبت است، در ارتباط خللی ایجاد می گردد و در نتیجه ارواحی دیگر ارتباط برقرار می نمایند. اطلاعاتی که این دسته ارواح می دهند اغلب نادرست است. آنان از افکار و ذهن حاضران در جلسه استفاده می کنند و خود را وابستگان ایشان معرفی می نمایند. البته تشخیص درستی ارتباط به دانش روحی برگزار کننده ی جلسه بستگی دارد.

9- آیا شما ارواح در برآوردن حاجت نیازمندان دخالت دارید؟

"اگر خداوند بخواهد حاجت کسی را بدهد، هیچ یک از ما ارواح باخبر نخواهد شد."

10-آیا ارواح خود نیروی شفا بخشی دارند؟

"هر کس که دارای مقامی باشد، نیروی شفا بخشی به او داده می شود. اگر از این نیرو استفاده کند و موفق شود، هم ارتقاء درجه می یابد و هم آن نیرو از او گرفته می شود و نیرویی برتر به او داده می شود. این در مورد همه ی ارواح نیک صادق است."

14-شما ما انسانها را چگونه می بینید؟

"انسانها برای ارواح پشت و رو ندارند. ارواح آنان را به صورت سایه می بینند."

19- چرا شما قصد دارید از طریق مدیومها کتاب بنویسید؟

"زیرا از طریق این ارتباطات و نوشتن کتاب، می خواهیم مردم را از رازهای جهان خلقت باخبر سازیم تا نه تنها شما بلکه همه ی مردم آگاه شوند."

21- چرا برای نوشتن کتاب خانواده ی ما را انتخاب کردید؟

"زیرا میان شما محبت بیشتری وجود داشت و ما ارواح در این محیط بهتر می توانیم به راهنمایی بپردازیم. دلیل دیگر اینکه خود شما در گذشته با عالم ماوراء ارتباطی داشته اید. همچنین مدیوم وظیفه دارد برای بیدار کردن مردم و نیز با اخلاق نیک و فداکاری های خویش، به مردم جهان درس عبرت دهد."

23- آیا رنگ درمانی در بهبودی جسم تأثیر دارد؟

"بله، این نوع درمان از طریق تأثیر رنگ ها بر روی هاله ی افراد صورت می پذیرد. هرنوع رنگی دارای نوعی میکروسان کوانتوم در اعماق انرژی های تشکیل دهنده ی آن می باشد که بر روی هاله های افراد تأثیرگذار است."

29- آیا خراب بودن هوا بر ارتباط با ارواح تأثیر می گذارد؟

" بله، رابطه ی مستقیم دارد زیرا ما ارواح نمی توانیم در هر هوایی به سطح کره ی زمین نزدیک شویم. همانطور که می دانید چون ارواح نور هستند در تشعشعات نور خورشید یعنی در هوای آفتابی دیده نمی شوند ولی در هوای بارانی دیده می شوند و این باعث ترس مردم می شود و به همین علت خداوندی که بندگانش را دوست می دارد به ما اجازه نمی دهد به سطح زمین بیاییم. همچنین مواد سیال ما نمی تواند در برف و باران سیال بماند و در هوا معلق گردد در نتیجه سنگین می شود و ما در این هوا دیده می شویم البته به صورت ذرات نورانی."

توضیح مؤلف: البته این موضوع در مورد ارواح نیک و متعالی صدق می کند. معمولاً در جلساتی که در هوای بارانی به هنگام رعد و برق تشکیل می شوند، ارواحی ارتباط برقرار می کنند که در سطح زمین هستند و اغلب گفته های آنان نادرست است.

 

- آیا در فضا چشمه های انرژی وجود دارد؟

"بله، اما انرژی آنها رو به اتمام است. ولی انرژی حق که به واسطه ی ماوراء پخش می شود، هرگز تمام نخواهد شد."

 

32-اگر در روی زمین انرژی ارواح تمام شود، چه برایشان رخ می دهد؟

"ما قبل از آنکه انرژیمان تمام شود، بر می گردیم. هیچ گاه روحی بدون انرژی بر روی کره ی زمین نمی ماند."

 

33- چگونه از انرژی و نیروهای روح کاسته می شود؟

"ما نیروها و انرژیهای خودمان را آنقدر پایین می آوریم تا انرژی ما مشابه و مساوی روح و هاله های مدیوم شود تا بتوانیم ارتباط برقرار کنیم . در اصل انرژیهای خود را آنقدر از ماوراء دور می کنیم که انرژی ما رو به اتمام می رود."

 

34- فاصله ی کره ی زمین( جهان مادی) با جهان خلقت چقدر است؟

"خیلی بیشتر از آنچه بتوانیم آن را روی کاغذ بیاوریم. آیا شما آخر فضا و کیهان را می شناسید؟ بنابراین انتهایی وجود ندارد و در اصل این جهان، جزئی از جهان خلقت است."

 

35- نحوه ی ارتباط با مدیوم پس از تطبیق انرژی چگونه است؟

"ما هاله های دست مدیوم را تا حدودی خارج کرده، از اکتوپلاسم مدیوم استفاده می کنیم تا بتوانیم دستی بی روح را به نوشتن در آوریم. البته این مورد درباره ی مدیومهای خود به خودی و ماشینی است. در مورد مدیومهای ذهنی یا القایی و القایی ذهنی، ما دست را بالا می آوریم و ارتعاشات را یکی کرده، اما به دست مدیوم کاری نداریم و فقط از امواج مغزی و ذهنی فرد استفاده می کنیم و دست را بر اساس مغز کنترل می کنیم و نه تنها از اکتوپلاسم مدیوم، بلکه از اکتوپلاسم افراد اطراف نیز می گیریم."

 

36- آیا مواد سیال مدیوم و آنچه با خود می آورید، ترکیب می شوند؟

"بله در اصل ترکیب چند ماده و چند انرژی موجب پدیده ی نوشتن دست می شود. همچنین ارتعاشات و انرژیهای ما با اکتوپلاسمی که از مدیوم می گیریم و مواد سیال او با هم آمیخته می شود و دارای عمل فیزیکی می گردد."

 

37- تفاوت هاله ها و مدارات الکترو مغناطیسی در انسانها چیست؟

" هاله ها نورهایی هستند که اولاً به رنگهای مختلف طبیعی موجودند و ثانیاً هنگامی که روحی می خواهد وارد بدن مدیوم شود، باید از آنها همانند پرده ای بگذرد. ولی مدارهای مغناطیسی هیچ ارتباطی با مدیوم و ارتباط با ارواح ندارند، زیرا آنها فقط همانند نوری در اطراف بدن برای محافظت از آن عمل کرده و به کمک اعصاب و مغز، فرد را از هرگونه خطر آگاه می کنند."

 

38- آیا افراد عادی می توانند هاله های انسانها را ببینند؟ چگونه؟

" هرکسی می تواند هاله های خود و دیگران را ببیند. البته اگر تمرکز کنند و یا اینکه به اتاقی تاریک بروند و یک نفر به دیگری نگاه کند. اگرفردی به نقطه ای خیره شود و تمرکز کند، حتماً هاله های دیگری را خواهد دید و این دیدن هاله ها بر اثر مرور زمان ، به سرعت و همراه با رنگ ، در روشنایی نیز اتفاق می افتد."

 

39- تمرکز یعنی چه و افراد چگونه می توانند تمرکز کنند؟

" تمرکز یعنی اینکه انسان ذهنش را از هر گونه فکر و خیال پاک کند و تنها درباره ی آن چیزی که می خواهد انجام دهد تمرکز یا فکر کند. تمرکز هنگامی صورت می گیرد که فرد ، انرژیهای منفی را بیرون راند وانرژیهای مثبت را بگیرد و همچنین فکر خود را خالی از هر گونه تخیلات کند. می توان ساعتها به نقطه ای سیاه نگاه کرد که دیدن آن نقطه به علت اینکه ریز است تمرکز را افزایش می دهد و فرد می تواند از تمرکز خود نتایجی مثبت در هر زمینه کسب کند."

 

40- چه ارتباطی بین آزمایش پاندول( آونگ) با دست افراد وجود دارد؟

"در هوا نیروی مقاومتی وجود دارد. نیروی مقاومت هوا به همراه نیروی مانیه تیزم بدن، این نیرو را بوجود می آورد و این حرکات ایجاد می شود. هنگامی که پاندول گرفته می شود، چون فلز است موجب می شود که انرژی کوانتوم و هاله ی فرد تحریک شود و اختلالاتی در امواج و حرکات دست افراد ایجاد گردد."

 

41- آیا ارواح از اینکه می توانند با زمینی ها تماس برقرار نمایند، خوشحال می شوند؟

"بله زیرا آنان تا مدتها دلبستگی شدیدی به زندگی زمینی و بازماندگان خویش دارند. البته شاید بعضی ارواح از این ارتباطات خوشنود نباشند و فقط به این دلیل خوشحال باشند که برای راهنمایی انسانها می آیند نه چیز دیگر."

 

42- لطفاً چگونگی ارتباط ارواح با زمینی ها را بیان کنید؟

" ابتدا ما ارواح همان گونه که گفتیم از ماورا یا کیهان انرژی کافی را می گیریم .پس از اینکه از تونل ورود به جهان مادی عبور کردیم، خود را بر روی کره ی زمین حس کرده و به سوی مدیوم می رویم. هنگامی که مطمئن شدیم افراد آن خانواده یا افراد حاضر در جلسه مایل به برقراری این ارتباط هستند و خطری هم وجود ندارد، جسم اثیری دست مدیوم را خارج کرده ( در هنگام کتابت )، سپس به کمک انرژی دادن به مغز مدیوم و تحت اختیار گرفتن امواج مغزی او، ارتباطی دلپذیر برقرار می سازیم."

 

43- چرا ارواح با زمینی ها تماس می گیرند؟

" به علت اینکه ارواح گاهی اوقات می خواهند زمینی ها را از موضوع یا خطری آگاه کرده و یا حتی آنها را راهنمایی کنند. در اصل نیروی اک (حق) است که این گونه ارتباطات را برقرار می سازد و اطلاعاتی را که باید به این گونه انسانها داده شود، منتقل می کند."

 

44- معیار طبقه بندی ارواح در جهان خلقت چیست؟

" معیار طبقه بندی این است که هر کسی که کار نیک، رفتار پسندیده و کار شایسته ای در جهان مادی انجام دهد، درجه اش بسیار بالاتر از فردی است که نماز می خواند ولی بدون آنکه بداند چرا !"

 

45- جایگاه ارواح در جهان خلقت کجاست؟

" ماوراء، یعنی در فضا و بر روی مداراتی که در فضا و کیهان وجود دارد. در اصل ما ارواح جایگاه مخصوصی نداریم و تمام طبقاتی که به شما می گوییم تصویر سازی از ذهن خود ما ست که دوست داریم به این صورت باشد."

 

46- آیا ارواح انسانها با ادیان مختلف و یا مردم یک شهر و یا کشور در جهان خلقت در یک مدار خاص قرار می گیرند؟

"خیر، همانطور که انسانها با زبانها و فرقه های متفاوت بر روی کره ی زمین قرار دارند، ارواح هم همگی از هر دینی باشند، باز هم همانطور طبقه بندی خواهند شد. یعنی اینکه کسی که مثلاً مسیحی یا زرتشتی و یا حتی مسلمان است، اگر بداند برای چه زندگی می کند و به دنیای پس از مرگ معتقد باشد و به خداوند متعال و وجود او ایمان داشته باشد، همانند بقیه خواهد بود.

همانطور که خداوند در بخشی از آیه الکرسی می فرماید: در دین هیچ اجباری نیست، هدایت از گمراهی مشخص شده است."

 

47- آیا ارواح در کشورهای مختلف به نسبت عقایدشان به شکلهای گوناگون تماس می گیرند؟

"خیر، شما انسانها هستید که به طرق مختلف می خواهید با ما ارتباط برقرار کنید. مثلاً مسلمانان با خواندن فاتحه ای از خداوند برای آمدن یک روح نیک درخواست می کنند و در فرقه های دیگر فقط با قلبی پاک و یا با تمام وجود خواستن، ارتباط برقرار می کنند که البته برای ما هیچ فرقی نمی کند."

 

48- به طور کلی معنی جهان و طبقه چیست؟

"یک دانش آموزی که می خواهد به درجه ی دکترا برسد، باید مراحل بسیار سختی را پشت سر بگذارد تا به آن هدفی که دارد برسد. طبقات و جهان هم چنین هستند تا ارواح و یا انسانها از این طریق بتوانند به درجاتی والا و برتر نائل آیند."

 

49- آیا غیر از جهان مادی، جهان دیگری هم وجود دارد؟

"بله، جهانی با نام زیبای جهان خلقت."

 

50- آیا جهان مادی با انفجار بزرگ (مهبانگ) به مرحله ی تشکیل کهکشانها و سیارات رسیده است؟

" تمام جهان خیر، نیمی از جهان ، یعنی فضا، کیهان و ماورا که همگی یکی هستند از همان اول وجود داشته است ، اما خورشیدها و سیارات و ستارگان و غیره با انفجاری بزرگ پدید آمده اند. به یاد داشته باشید که هر چیزی که در جهان وجود دارد از سیاره ای بسیار کامل گرفته تا شهابی که به تازگی به صورت سیاره ای سیال به حرکت در آمده است، همگی دارای نظمی معین و مشخص می باشند."

 

51- آیا در خارج از منظومه ی شمسی سیاره ای شبیه کره ی زمین وجود دارد که در آن حیات وجود داشته باشد؟

"شبیه زمین بله، انسانهایی که درون آن زندگی می کنند، تقریباً شبیه انسانهای کره ی شما هستند با این تفاوت که آنان فقط چشم دارند و برای صحبت کردن هم از نیروی تله پاتی استفاده می کنند."

 

52- لطفاً در مورد آسمان و فضای لایتناهی توضیح دهید که چیست؟

"آسمان همان است که شما انسانها هم آن را می بینید. فضا محلی است که ارواح آن را ماورا می نامند و از آنجا انرژی کسب می کنند. فضای لا یتناهی فضایی است که شما انسانها نمی توانید به آن وارد شوید مگر اینکه به صورت مواد سیال باشید و یا به صورت نور(انرژی)."

 

53- آیا جهان مادی در حال بزرگ شدن است؟

"همه چیز روز به روز افزایش پیدا خواهد کرد، پس جهان مادی هم بزرگتر خواهد شد."

 

54- چرا جهان مادی بزرگتر می شود؟

"چون یک پارچ آب درون یک لیوان کوچک جای نمی گیرد. وقتی موجودات و شکلهای دیگر خلقت خداوند افزایش پیدا می کنند، بنا براین باید جهان بزرگی وجود داشته باشد تا این موجودات در آن ادامه ی حیات دهند."

 

55- آیا منظور شما این است که بوجود آمدن کرات تازه برای سکونت بشر است؟

"خیر، در کرات جدیدی که بوجود می آیند، مسلماً موجوداتی عجیب و جدید خواهند زیست."

 

56- آیا پایانی برای جهان وجود دارد؟

"خیر، البته ممکن است در جهان تغییراتی بوجود آید اما مسلماً نابود نخواهد شد."

 

57- آیا در فضای بیکران موجودات متفکر دیگری هم شبیه انسان وجود دارند؟

"تقریباً شبیه انسان، موجود متفکری که به دنبال علم باشد، خیر وجود ندارد، فقط انسانهای تله پاتی هستند که متفکرند."

 

58- کره ی زمین چگونه بوجود آمد؟

" کره ی زمین ابتدا گوی آتشینی بود که از خورشید جدا و در قسمتی از فضا سکنی گزید ، سپس به مرور زمان و بتدریج سرد شد و آبها و درختان و پستیها و بلندیها پدید آمدند."

 

59- پدیده ی تونل چیست؟

" تونل محلی است که بسیاری از پرتوها و انرژیها در آن نهفته است و در آنجا تمام کارهای نیک و بد فرد محاسبه می شود. هر روح، به وقت شما زمینیها، ممکن است یک روز یا ده سال در آن تونل باشد. این بستگی به کارهای نیک و بد فرد دارد."

 

60- آیا تونل همان عالم برزخ است؟

"بله، یعنی جایی که اگر خوبی کرده باشی، پاداش می گیری و اگر بدی کرده باشی، جزا می بینی."

 

61-آیا موجودات تله پاتی به وجود خداوند پی برده اند؟

"خیر، مثلاً انسانهایی که در کرات دیگر وجود دارند، هنوز نه نیروهای خود را کشف کرده اند و نه حق را درک کرده اند. بنابراین تله پاتی هیچ گونه ارتباطی با شناخت حق ندارد."

 

62- آیا قبل از بشر فعلی، بر روی کره ی زمین، موجودات متفکر یا شبیه انسان می زیسته اند؟

"متفکر، خیر. شبیه انسان هم خیر."

 

63- لطفاً در مورد موجودات بزرگی که در گذشته آنها را خدایان می نامیدند و قدرتی فوق العاده داشتند، توضیح دهید.

"آنها همان ارواح نیک بودند که مقام بسیار والایی داشتند و اجازه ی استفاده از نیروی کامل خویش را یافته بودند و آن قدر نیرو از خداوند متعال گرفته بودند که به آنها ارابه ی خدایان گفته شده است. خداوند وقتی که دید آنها در همه ی کارهای بندگان بیش از حد دخالت می کنند و بندگان دیگر او از این مساله رنج می برند، نیروهای خود را از آنها گرفت و نیرویی بسیار ضعیف برایشان باقی گذارد. مثلاً خدایان قدیم انرژی لازم را در خود داشتند ولی ما ارواح نیک باید آنها را از کیهان بگیریم."

 

64- آیا درست است که این نیروی خدایی از خدایان گرفته و در ذهن انسان پنهان شده است؟

"بله، در جایی پنهان شده است که خود انسان هم نمی داند و این نیروها در اعماق وجود او قرار دارند و فقط هنگامی پدیدار می گردند که خود انسان هم تلاش کند تا این نیروهای خفته ی درون خویش را بیدار سازد و بخواهد از آنها به نحو احسن استفاده کند."

 

65-آیا منظور از نیروهای پنهان، نیرویی مثل کندالینی می باشد؟

" تقریباً شبیه آن است اما نه کاملاً مشابه."

 

70- آیا بیماران صرعی مدیوم هستند؟

"بله، بیماران صرعی مدیومهای بسیار قوی هستند که می توانند هم گفتاری، هم کتابتی و هم تجسدی باشند."

 

71-آیا پیشگوییهایی که جهت پایان قرن بیستم شده، درست است؟

" آنچه که درست است این است که بسیاری از مردم فکر می کنند کره ی زمین نابود خواهد شد. در صورتیکه چنین نیست. آن پادشاه وحشت(که در پیشگوییها آمده) همان بلاهای آسمانی، همچون طوفان، زلزله های شدید، سیل و ... می باشد."

 

72- آیا کمک و راهنمایی کردن دیگران عمل خوبی است و کارما دارد؟

" کمک به افراد کار خوبی است در صورتی که : 1- فرد بخواهد 2- بتوان به او کمک کرد 3- وضع به شکلی نباشد که فرد خود را از قبل شکست خورده بداند."

 

73- آیا در نوشتن کتاب، ارواح مترقی به ما کمک می کنند؟

" بله، ارواح متعالی."

 

74- منظور شما از خدایان چیست؟

" منظور کسانی هستند که مردم به جای خداوند بزرگ و رحیم آنها را می پرستیدند، همانند بتها، خورشید، ماه و ..."

 

75- چگونه می شود فردی را در یک لحظه به خواب مانیه تیزمی برد؟

" بستگی دارد به حالت چشمان فرد و همچنین نیروی مانیه تیزم آن فرد که هر چه بیشتر باشد، بهتر می تواند مواد سیال شخصی هیپنوتیزم کننده را به خود جذب کند."

 

76- پدیده ی سالم ماندن بعضی اجساد به چه علت است؟

" روح بعضی از اجساد تمایل به خارج شدن ندارد و یا اینکه دوست دارد که در کنار جسدش بماند. بنابراین چنین اجسادی ممکن است که حتی پس از قرنها باز هم کمی سالم بمانند. همچنین به علت اینکه فرد روحی متعالی داشته و از نیروها و انرژیهای خویش استفاده ی بسیار نموده است، جسدش نیز دارای انرژی می باشد و همین انرژی است که موجب بقای جسد می شود."

 

77- مثلث برمودا چیست و چه نیروهایی سبب غیب شدن هواپیماها و کشتی ها در آن منطقه می شود؟

"مثلث برمودا حفره ای است به شکل مثلث درون اقیانوس که در این مثلث نیروی کششی بسیار عجیبی وجود دارد که همه ی اجسام را به سمت خود می کشاند و در خود حفظ می کند. درون این حفره پر از امواج مثبت ،انرژی ها و نیروهای متعدد است. اگر چیزی که انرژی منفی دارد به آن نقطه برود، جذب نشده و خنثی می گردد و بر روی آب خواهد ماند، اما اگر مثبت باشد، جذب می شود و از بین می رود. در مورد انرژی هواپیما نیز چنین است. نیروی مغناطیس، هواپیما را به سوی خود می کشاند و همین طور خیلی چیزهای دیگر. آن مثلث در اصل کانون نیرویی است که نیمی از آن از کرات دیگر آمده و نیمی دیگر از آن، از ماورا و کیهان بر سطح زمین فرود آمده است. از آنجا که نیرو و انرژی کیهان بسیار زیاد و قدرتمند و کشش آن هم زیاد است، بنابراین همه ی نیروها با یکدیگر نیروی عجیب و خارق العاده ای به وجود می آورند که به صورت نیروی الکتروسوانیس یا همان نیروی کششی مثبت است."

 

78- آیا انسانها و یا نیروهای دیگری در آن منطقه، درون دریاها و یا درون زمین زندگی می کنند؟

"خیر، البته موجودات خیلی کوچک و ریزی وجود دارند که در تمام کره ی زمین و در داخل آن هستند، اما این موجودات فقط در آن نقطه متمرکز نشده اند."

 

80- آیا آمدن سفینه از کرات دیگر بر روی کره ی زمین واقعیت دارد؟ اگر چنین است آنها برای چه کاری می آیند؟

"بله، واقعیت دارد. همانطور که انسانهای کره ی زمین می خواهند بفهمند و کنجکاو هستند که در کرات دیگر چه می گذرد، آنها نیز کنجکاو هستند."

 

81- چرا خداوند انسانها را بر روی کره ی زمین آفرید و بر روی کره ای بزرگتر یا کوچکتر خلق نکرد؟

"زیرا کره ی زمین دارای آب و هوای بهتریست و اندازه ی آن نیز بنا بر نیروی اک تنظیم گردیده. هیچ نیرویی نیست که در مقابل نیروی اک (حق) مقاومت کرده و بخواهد زمین را نابود کند، مگر خود حق."

 

89- آیا می شود با روح بلافاصله پس از خروج از بدن تماس گرفت؟

"بله، حتی شب اول، البته به شرطی که روحی که مرده است و به جهان خلقت رفته، مرگ خود را باور کند. در آن موقع می توان تماس گرفت."

 

94- آیا ذره ی اولیه که از سوی حق جدا می گردد، کامل نیست؟

"در ابتدا که آن ذره از نور الهی جدا می شود، سرشار از همان صفات حق می باشد. ولی برای اینکه چرخشی وجود داشته باشد، تمام این صفات در آن ذره پنهان می گردد تا خود آنها را پیدا کند."

 

95- چه کسانی روح نگهبان خود هستند؟

" کسانی که با تکامل روحی و همچنین طی دوره های متوالی زیاد، هاله های اطرافشان بیش از بقیه ی انسانها شده و آن افراد کسانی هستند که قلبشان نیز بسیار پاک و ظاهر و باطنشان یکی است."

 

96- شرایط افرادی که می خواهند در یک جلسه ی ارتباط با ارواح شرکت کنند، چیست؟

"کسانی که می خواهید برای شرکت در جلسات انتخاب کنید، باید شرایط زیر را دارا باشند:

1- ترسو نباشند.

2- بیمار نباشند.

3- به عالم پس از مرگ و وجود روح، اعتقاد کامل داشته باشند.

4- کاملاً ایمان داشته باشند و در برخورد با ارواح، خیلی آرام و خونسرد باشند.

5- شوخ طبع نباشند و سکوت را مراعات کنند.

6- در کل امواج منفی در محیط نباشد چون امواج منفی باعث اختلال در فرکانس ارتعاشات ما می گردد."

 

100- آیا می شود در زمان سفر کرد؟ آیا بشر می تواند دستگاهی بسازد که بتواند با آن در زمان سفر کند؟

"الان شما این دستگاه را ساخته اید. دستگاهی به نام هیپنوتیزم. چه چیزی بهتر و کاملتر از آن؟ بله، هیپنوتیزم همان سفر در زمان است که می توان با آن هم به گذشته و هم به آینده سفر کرد."

 

پیام:

" سعی کنید تمام کارهایی که انجام می دهید فقط برای خداوند، خوشنودی و رضایت او باشد نه برای جلب توجه مردم و تحسین آنان تا خداوند شما را سربلند کند و در پیشگاه خود و مردم، عزت و مقام دهد."

پیام:

" زندگی همچون بازی شطرنجی است که انسانها درآن بارها کیش و مات می شوند. انسان واقعی کسی است، که پس از بارها کیش و مات شدن، باز هم بازی کند."

 

103- آیا عملیات آقای دیوید کاپرفیلد، مانند عبور از دیوار چین، از طریق ارتباط با ارواح می باشد؟

"اینها همه نیروهای خود ایشان است، همانند کسانی که می توانند قاشقی را کج کنند. ایشان جهت عبور از دیوار، در اطراف جسم فیزیکی خود هاله ای را با نیروی خود انباشته می کند که آن هاله باعث می شود جسم فیزیکی، از همه جا، همانند روح عبور کند، اما این کار ارواح نیست. همه این نیروها را دارند ولی بکار نمی گیرند. اگر زندگینامه ی او را بخوانید، خواهید دید که او بارها در جلسات روحی شرکت کرده و مدیوم فیزیکی بسیار خوبی نیز هست، مدیومی که ارواح به واسطه ی او در هنگام حلول، اجسام فیزیکی را نیز به حرکت در می آورند. هرکسی یک نوع قدرت مدیومی دارد. آقای دیوید نیز مدیوم فیزیکی است بنابراین می تواند اجسام را به حرکت درآورد."

 

104- آیا دعا و خیرات تاثیری به حال ارواح دارد؟

"بله البته ارواحی که با این اعتقادات فوت کرده باشند."

 

105- دعا و خیرات برای این گونه ارواح چه تاثیری دارد؟

" انرژیهایی که بوسیله ی این خیرات مثلاً خرما پخش کردن فرستاده می شود و یا همان فاتحه ای که خوانده می شود، به جهان خلقت می رسد و با انرژی کیهان آمیخته شده، روح را از انرژیی که به او داده شده مطلع می کند. در نتیجه روح بر اثر آن انرژیها تسکین می یابد و می تواند ارتباطی برقرار کند و یا کاری انجام دهد که باعث ارتقاء درجه ی او شود."

 

112-آیا روح موجودات کرات دیگر پس از مرگ با شما در یک جا هستند؟

"خیر، ارواح هر منظومه یا هر کهکشان در مدارهایی که در اطراف ستاره ی بزرگ خودشان قرار دارد، زندگی می کنند."

 

113- شما چگونه به وجود آنها پی می برید؟

" اینها همه اطلاعاتی است که به ما گفته می شود. همانند اینکه مثلاً شما عقل دارید ولی ممکن است کاملاً وجود آن را با لمس کردن درک نکنید و آن را نبینید."

 

119- منظور از ستاره ی بزرگ چیست؟

" ستاره ی بزرگ یعنی همان منبع نوری که همه ی کرات آن منظومه از آن استفاده می کنند، مثل خورشید که ما ارواح به دور آن زندگی می کنیم."

 

120- آیا شما انرژی خود را از خورشید می گیرید؟

" خیر، خورشید پرتوها را به فضا می دهد و کیهان با انرژیهای خود آنها را آمیخته می کند و انرژیی بسیار قوی برای ارواح به وجود می آید."

 

121- تفاوت روح در دوره های جمادیت، نباتیت، حیوانیت و انسانیت چیست؟

"در دوره ی جمادیت، دارای هیچ نوع حس یا شعور نمی باشد، البته برخی از مواد گیاهی و رسوبات دارای نوعی حس گرما و سرما می باشند. در دوره ی نباتیت دارای همه نوع حس است، اما دارای شعور، قدرت فکر، تعقل و آگاهی نیست. در دوره ی حیوانیت، حیوان خطرات را می شناسد و می داند که غذایش را چگونه باید تامین کند بنابراین به نوعی آگاهی اولیه رسیده است. در دوره ی انسانیت، آگاهی و شعور و قدرت تعقل، به طور کامل به او داده می شود."

 

126- چرا ارواح در بعضی از نقاط کره ی زمین می توانند ساعتها بدون کمبود انرژی با زمینیها تماس بگیرند ولی در برخی جلسات ما می بینیم که می گویند باید برویم چون انرژی ما به اتمام رسیده است؟

" زیرا بعضی ارواح، متعالی هستند و از محبت الهی بیشتری برخوردارند. همچنین ارواحی که می توانند از انرژی گرفته شده سود و بهره ی بیشتری ببرند، ارواح متعالی هستند. البته بستگی به پرسشهای شما نیز دارد."

 

127- آیا در ارتباطات ارواح با زمینی ها، حضور روح راهنما الزامی است؟

" بله."

 

128- شما ارواح چگونه متوجه زمان می شوید؟

" ما از روی انرژیهای زمان و پرتوهای خورشید و ماه متوجه زمان می شویم."

 

133- آیا در جهان خلقت نیز ارواح تکامل روحی پیدا می کنند؟

" خیر، ما ارواح در اصل تکامل پیدا نمی کنیم فقط درجات ما بالاتر می رود یعنی به طبقات بالاتری می رویم. تکامل چیز دیگری است."

 

136- آیا ابعاد دیگری غیر از زمان و مکان هم وجود دارد؟

" ابعاد کلی که خیر ولی ابعاد جزئی زیادی وجود دارد. مثلاً ابعادی که در این جهان مادی و جهان خلقت وجود دارد، مثل بعد اول و دوم و سوم و بعد چهارم که بعد چشم سوم است و غیره."

 

137- منظور از بعد چهارم چیست؟

" بعد چهارم همان خودشناسی یا هیچ بودن است، یعنی ارتباط با جهان خلقت."

 

138- نیروی کندالینی چیست؟

"این نیرو در همه ی انسانها وجود دارد، در بعضی بیشتر و در بعضی کمتر. این نیرو در اعماق وجود انسانها موجود است و برخلاف نیروهای دیگر، بسیار مشکل به حرکت در می آید."

 

139- نیروی کندالینی چگونه بیدار می شود؟

" این نیرو بسیار مشکل بیدار می شود و بیرون می آید. البته بعضی افراد از طریق یوگا و انجام ورزشهای سخت به مدت طولانی، می توانند این نیرو را به حرکت در آورند."

 

140- نیروی کندالینی چه نیروهایی را بیدار می سازد؟

" پرواز جسم، به حرکت در آوردن اجسام و از بین بردن غدد سرطانی."

 

145- آیا کتابهای ارتباط ارواح آقای آلن کارداک واقعاً دیکته شده ی ارواح است؟

"بله، حتما.ً"

 

147- چرا در قرآن کریم فقط از روح نام برده شده و هرگز ارواح گفته نشده است؟

" زیرا در اصل یک روح وجود دارد و آن هم خداست."

 

149- فرق نفس با روح چیست؟

" منظور از نفس یعنی همان نیروی منفی عقل که فرد را به سوی انرژیهای منفی یعنی شیطان می کشاند، ولی روح به اصل حق وابسته است و هیچ نوع انرژی منفی در آن واقع نشده و تماماً سرشار از انرژی مثبت و آگاه حق است."

 

151- آیا ارواح جنسیت دارند؟

" دراصل همه ی ارواح یک روح هستند - که همانا حق است - و خداوند هم که جنسیت ندارد پس ارواحی که از او دمیده می شوند، جنسیت ندارند بلکه در کالبد های مختلف تجسد می یابند."

 

152- آیا دو روح می توانند همزمان در یک بدن حضور داشته باشند؟

"خیر، یک بدن فقط مخصوص یک روح است، چون بدن گنجایش یک روح را دارد نه بیشتر."

 

153- در موقع برونفکنی، روح مدیوم در کجا قرار دارد؟

" در کنار مدیوم، به علت اینکه اگر دور شود، ممکن است ریسمان نقره ای پاره شود."

 

154- رنگ ارواح چگونه است؟

" ارواح رنگ های مختلفی دارند و به چندین دسته تقسیم می شوند، ولی رنگ اصلی آنها رنگ دود و نور است."

 

155- آیا رنگ ارواح در جهان های مختلف فرق می کند؟

" بله."

 

157- تاثیر ارواح در شفادهی چگونه است؟

" به کمک انرژیهای خود و شخص مدیومی که شفابخش است."

 

158- چگونه بعضی انسانها فقط با یک لمس کردن می توانند در شفای دیگران مؤثر باشند؟

" خداوند هیچ انسانی را همانند دیگری نیافریده است، حتی دو پای یک انسان هم شبیه یکدیگر نیستند."

 

160- چه رابطه ای بین رنگهای ارواح و هاله های انسانی موجود است؟

" ارتباط بین رنگ ارواح و هاله های انسان فقط این است که هاله های انسان دارای رنگهای متفاوت است ولی رنگ ارواح حدود مشخصی دارد. مثلاً رنگ هاله های انسان بسیار است ولی رنگ ارواح اندک است."

 

161- تاثیر رنگها در شفا درمانی چیست؟

" هر رنگی در شفا درمانی تاثیر دارد. مثلاً رنگ آبی، آرام بخش و رنگ قرمز،هیجان آور است.

رنگ بنفش: باعث می شود فرد آرامش ظاهری بسیار داشته باشد.

رنگ قهوه ای: موجب شادابی می شود.

رنگ سیاه: موجب پشیمانی می گردد.

رنگ خاکستری: موجب می شود که فرد دست به هر کاری بزند، یعنی اینکه فردی که بسیار ساکت و گوشه گیر است، باید از این رنگ استفاده کند تا بیشتر به میان دیگران برود.

رنگ صورتی: باعث می شود که افراد از یکدیگر زده شوند.

رنگ سفید: موجب راحتی می شود.

رنگ سبز: موجب زیبایی، شادابی و آرامش خاص می شود و فکر فرد به چیزهای دیگری غیر از بیماری و مشکلات زندگی معطوف می گردد. این رنگ ،انسان را به اعماق وجود خود می برد، برای همین است که طبیعت خداوند سبز است.

رنگ زرشکی: باعث می شود که فرد اطمینان خاطر پیدا کند.

رنگ کرم: موجب می شود که فرد خود را بسیار بالا ببیند و خود را بزرگ جلوه دهد.

رنگ خردلی: موجب می شود که فرد اعتماد به نفس پیدا کند.

رنگ نارنجی: باعث می شود که فرد بتواند خود را به دیگران نشان دهد و از خود چیزی بگوید.

رنگ نیلی: موجب می شود که افراد به هم اعتماد پیدا کنند.

رنگ جگری: موجب کم شدن ضربان قلب و نبض می شود.

رنگ شیری: موجب می شود فردی که وسواس دارد، کم کم از این کار دست بردارد.

رنگ سرمه ای: موجب از بین رفتن پریشانی و گسستگی می شود."

 

162- شما با توجه به اینکه علاقه ای به ماده ندارید، چطور حاضر به برقراری ارتباط می شوید؟

" ارتعاشات شما بسیار پایین و ارتعاشات ما بسیار بالاست، ضمن اینکه ما دیگر علاقه ای به زمین و هر چیز مادی آن نداریم. شما پس از مرگ، خواهید فهمید که لطیف و سیال یعنی چه و جسم مادی و کثیف یعنی چه. ما برای ارتقای درجه ی خود و آگاهی دادن به شما حاضر به برقراری ارتباط می شویم."

 

163- آیا مدیومی که در زمینه ی مسائل روحی مطالعه دارد، برای ارتباطات مفید است؟

" بله، مدیومی که آگاهی داشته باشد بهتر است، چون ما در حین ارتباط ، برای پیدا کردن لغات و جملات در ذهنش ، زیاد دچار مشکل نمی شویم."

 

166- تاثیر رنگ هاله ها در شخصیت افراد بیانگر چیست؟

" انسانهایی که هاله شان به رنگ قرمزاست، انسانهایی شهوتران و مادی هستند ، هاله ی آبی: انسانهای معصوم و آرام ، هاله ی سبز: انسانهای خوش برخورد و صمیمی و قابل اعتماد ، هاله ی زرد: انسانهایی که عقده ی روانی دارند، هاله ی سیاه: انسان های افسرده، هاله ی سفید: انسانهای خوشبخت و راضی . افرادی که هاله ی قهوه ای دارند، افرادی هستند که در این دسته،از همه مهمتر و دارای نیروهای قوی می باشند، منتها همه آنان را دیوانه خطاب می کنند. مثلاً بعضی افرادی که در بیمارستانهای روانی بستری هستند، از این نوع دسته اند."

 

167- آیا تشکیل جلسات روحی به هنگامی که بعضی از شرکت کنندگان آن را باور نمی کنند، اشکال دارد؟

" آیا از نظر شما شناساندن معرفت الهی و خداشناسی اشکال دارد؟ ما همه با کوشش شما سعی در روشن کردن حقایقی داریم که شاید قرنها و نسلها پنهان مانده بود. کیفیت جلسات هرکس بستگی به قلب او دارد. تنها اشکال این است که اگر مثلاً تعداد افراد پنج نفر باشد و سه یا چهار نفر امواج منفی منتشر کنند و یک یا دو نفر امواج مثبت، ارتباط مختل می شود. یا باید امواج مثبت و منفی مساوی باشد و یا اینکه امواج مثبت بیشتر باشد تا ارتباطی مناسب برقرار شود."

 

168- فردی می گفت پدر بزرگش که روحانی بوده، در یک کاسه ی آب نگاه می کرده و از درون کاسه ی آب صدایی بیرون می آمده که دستور شفای بیماران را با داروهای گیاهی ساده بیان می کرده است. آیا این موضوع صحت دارد؟

" به قلبت رجوع کن تا حقایق را بفهمی.ایشان خودشان مدیوم گفتاری بوده اند اما چون راه آن را نمی دانستند، خود ارواح او را آشنا به آن کار یعنی صحبت مستقیم از طریق کاسه ی آب می کرده اند."

 

170- آیا تمرکز بر روی شمع مفید است؟

" بله، مفید است. زیرا شعله ی شمع دارای انرژی تمرکزی یا رانگز می باشد. این انرژی باعث تمرکز بیشتر و بهتر می گردد."

 

171- آیا روح می تواند در یک لحظه در چند مکان مختلف باشد و اطلاعات خاصی از مکانهای دور بدهد؟

" بله، در ارواح متعالی این موارد بیشتر است و آنان می توانند اطلاعاتی از سرزمینهای دور به دست دهند، ولی ارواحی که نیک هستند (نه متعالی) این اطلاعات را ناقص دریافت می کنند بنابراین گاهی در گفته های آنان تناقض دیده می شود."

 

174- چرا روح باید تکامل پیدا کند؟

" یکی از قاعده های نظم خداوند در این است که روحی را که می آفریند، انجام و سرانجام داشته باشد و تکامل روحی راه زندگی روح است. این در نظام خداوند قاعده ای است که همه چیز باید راه اصولی و پیشرفت را طی می کند."

 

175- چگونه افراد چاق می توانند لاغر شوند؟

"افراد چاق جهت لاغر شدن دستورات زیر را به کار ببرند:

الف- صبح ها ناشتا مقداری آب آلبالو یا شربت آن را با مقداری شیر مخلوط کرده و میل نمایند، سپس 15 دقیقه ورزش کرده و تا هنگام ظهر چیزی نخورند.

ب- در هنگام ظهر مصرف غذا را کم کرده و در ساعت 3 بعد از ظهر مقداری آب میوه را با کمی شیر یا گلاب جوشانده و بنوشند، سپس 15 دقیقه ورزش کنند.

ج- در فواصل هر وعده غذا حداقل 6 لیوان آب بنوشند و هرگز در روز نخوابند.

د- قبل از خواب، هر شب یک عدد سیب یا گلابی میل کرده و به طور کلی صرف غذا کم و ورزش زیاد شود."

 

176- قدرت ارواح در متحول ساختن ماده چه اندازه است؟

" متحول ساختن ماده به دست حق است، اما ارواح متعالی در بعضی اوقات که لازم باشد، قدرت آن را دارند."

 

177- پدیده ی پرواز جسم چیست و چگونه انجام می شود؟

" هنگامی که فرد در اتاقی می نشیند و اعمالی انجام می دهد و سخنانی می گوید، در واقع او خود را به همراه نیروی اک آماده می کند. یعنی نیروی اک(حق) درون هاله ی او وارد شده، او را سبک می کند. این نیرو به همراه نیروهای درون فرد باعث می شود که پرواز جسم با همان جسم فیزیکی به انجام برسد."

 

178- آیا جنین هنگامی که در رحم مادر است، اطراف خود را می بیند؟

" خیر، جنین یا نوزاد نمی تواند ببیند، زیرا هنوز ارتعاشات روح با ارتعاشات بدن یکی نشده است، از این رو نمی تواند متوجه درون رحم مادر شود. البته ضمیر نا خود آگاه جنین آنها را ثبت خواهد کرد."

 

پیام:

" از حق کمک بخواهید، به نام او شروع کنید. او یاری دهنده ی همه ی بندگان خویش است."

 

179- هاله ی انسانی چیست؟

" روح انسانها که در بدن آنان جای می گیرد، از خود، انواری منتشر می کند و این انوار بدن انسان را مانند هاله احاطه می کند. هاله، نمایی از شخصیت و ذات انسانهاست."

 

180- رنگ هاله های انسانی بیانگر چیست؟

" رنگ آنها نشان دهنده ی ذات انسانی هر فرد است."

 

182- آیا ارواح رنگ هاله های انسانی را همانند ما می بینند؟

" انسانها عموماً قادر به دیده هاله ها نیستند، اما همه ی ارواح می توانند هاله ها را ببینند و به همین علت می توانند اشخاص را بشناسند ، یعنی از قلب و درون آنها آگاه شوند، البته ارواح متعالی می توانند فکر انسانها را نیز بخوانند."

 

183- لطفاً چگونگی تشخیص بیماری ها را از روی رنگ هاله های انسانی بیان کنید؟

"بله، از روی هاله ها بیماری تشخیص داده می شود. به خصوص در قسمت های تیره و تاریک هاله ها، نشانی از بیماری خواهید یافت."

 

184- اتریک چیست و تفاوت آن با هاله ها چیست؟

" اتریک همچون شعله ای است که در اطراف بدن انسانها دیده می شود و به رنگ آبی روشن است.هاله ها و اتریک در رنگ،

تفاوت دارند. یعنی اتریک فقط یک رنگ است در صورتی که هاله دارای رنگهای متفاوت می باشد که گاهی بستگی به حالت فرد دارد."

 

185- اتریک و هاله های انسانی چه فایده ای برای انسانها دارند؟

"1- اتریک به مثابه ی انرژی مخصوص در اطراف بدن و برای محافظت از آن است.

2- هاله ها وشکل خاص آنها،هنگام خروج روح از جسم فیزیکی و با توجه به اتصال آن روح با جسد خود از طریق ریسمانهای نقره ای رنگ، جهت بازگشت و شناسایی جسد کاربرد دارد."

 

186- نور آبی رنگی که گاهی پس از دفن اجساد در گورستانها تا مدتی بر روی قبرها دیده می شود، چیست؟

" این نوراتریک است که بیشتر بر سر مزار مردگان دیده می شود و آن، آخرین انرژیهای باقیمانده در جسد مادی است که تا مدتی همچون گاز از آن متصاعد می شود و برای ارواح دیگر نشانه ی این است که کسی به تازگی مرده."

 

187- لطفاً بیشتر در مورد رنگهای هاله های انسانی توضیح دهید:

" رنگ شیری و نقره ای و طلایی و روشن تر از آن که مایل به سفید می شود:

این اشخاص دارای روحی متعالی هستند و بسیار قابل اطمینان هم می باشند. آنان مؤمنان واقعی و در یک کلام بسیار قابل احترام و بزرگوار می باشند چه برای ارواح و چه برای شما انسانهای زمینی.

رنگ نارنجی روشن و شیری:

کسانی که هاله هایشان دارای چنین رنگهایی است ، یک درجه از ارواح قبلی پایین تر هستند. آنان قابل اعتماد، باگذشت و فعالند، اما در سطحی پایین تر.

رنگ نارنجی تیره:

این افراد مقداری حسود، کمی قابل اعتماد و اندکی فتنه جو و فرصت طلب هستند، البته آنان اعتقاد خاص خود را به خدا (کمی سست) دارند.

رنگ قرمز روشن:

این افراد کسانی هستند که کمی به مادیات علاقه دارند، کمی شهوترانند و کمی بیشتر از افرادی که هاله ی نارنجی رنگ دارند، سوء استفاده گر و فرصت طلب هستند. اغلب آنان مادیات را بر معنویات ترجیح می دهند.

رنگ قرمز:

کسانی که دارای هاله ای به این رنگ هستند، افرادی بسیار مادی و شهوتران هستند و همیشه مادیات را بر معنویات ترجیح می دهند. این افراد به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند و ارواح شرور از دیدن آنها بسیار خوشنود می شوند.

رنگ بنفش:

تقریباً غیر قابل اعتماد، با افکاری منفی و در پی جنجال هستند. این افراد از دیدن خوشحالی دیگران بی اندازه ناراحت می شوند اما سعی در پاک نگهداشتن خود دارند.

رنگ سبز:

رنگ هاله ی این افراد نشانگر آرامش درونی، پاکی افکار، نوع دوستی و عشق به خداست. افرادی که دارای این رنگ ( از رنگهای روشن تر آن تا سبز) هستند، کلاً افرادی بسیار دلنشین و محبوب همگان می باشند. عموماً ارواح از دیدن رنگ هاله های سبز ابراز شعف می کنند.

رنگ های تیره:

وجود این نوع رنگ ها در هاله ها، نشانه ی ضعف و کسالت است. هر چه رنگ هاله روشن تر باشد، آن کسالت جزئی تر و هر چه تیره تر باشد، آن کسالت کلی تر است. رنگ های بسیار روشن مانند طلایی بسیار روشن(آن طور که چشم را خیره می کند) و نقره ای روشن، مخصوص ارواح بسیار متعالی می باشد که نزدیک به خداوند هستند، مانند هاله ی پیرامون بدن مبارک حضرت محمد (ص).

رنگ آبی:

افرادی که هاله های آنان به این رنگ می باشد، اصولاً افرادی همیشه سالم و دارای آرامش درونی هستند البته کمی ملاحظه کار و کمی کینه ای هم می باشند.

رنگ های دیگر هاله های انسانی همه مشتقات این رنگ ها هستند که با ضعف و قوت وجود دارند."

 

188- آیا اشیاء و گیاهان و حیوانات هم دارای هاله هستند؟

" بله اما عموماً هاله های آنها به یک رنگ می باشد. رنگ خاکستری و سفید، رنگ اشیاء و گیاهان است. یعنی هر دو، هم هاله ی سفید دارند و هم هاله ی خاکستری. حیوانات کمی بیشتر دارای تنوع رنگ هاله می باشند. رنگ هاله های آنها معمولاً قرمز روشن، آبی روشن و زرد روشن است و به درجه ی تکامل آنها بستگی دارد."

 

189- نیروی پرانا چیست و تاثیر آن در حیات انسانی چگونه است؟

" این نیرو در تمام حیات، یعنی کل جهان هستی که مخلوق خداوند است وجود دارد. نیروی پرانا تنظیم کننده ی جهان خلقت از نظر فیزیکی و جسمی ودر هر شیئ و موجود زنده است."

 

191- مغناطیس بدن انسانها یا نیروی مانیه تیزم آنان چگونه به وجود آمده است و راه های تقویت این نیرو چیست؟

" این نیروها، هم در اثر تکامل بشر و هم در اثر تغییر نسل به وجود آمده .نیروی مانیه تیزم اصولاً در افراد آگاه که تعداد زندگیهاشان زیاد بوده است، بیشتر وجود دارد. افرادی که دارای این قدرت می باشند، اغلب پیشگوییهای درستی می کنند. این نیرو خود به خودی می باشد، اما تزکیه ی نفس و افکار سالم آن را تقویت می کند."

 

193- آیا استفاده ی بیش از حد از نیروی مانیه تیزم سبب عوارض جانبی در مانیه تیزور می گردد؟

" هرگاه شخص بخواهد از قدرت خاص خودش بیشتر از نیروی جسم فیزیکی اش کار بکشد، مسلماً عواقبی خواهد داشت. این به دلیل مخلوط شدن این نیرو با نیروی خاص مغز شماست. عوارض آن عبارتند از: گیجی و منگی، سردردهایی که تحریک پذیرند( یعنی با بعضی صداها بیشتر می شوند و با بعضی صداها کمتر) و نامتعادل بودن تقریبی بدن که این ناشی از عدم کارکرد و فرمان دادن مغز به اندامهاست."

 

194- تحریک نیروی مدیومی انسانها چگونه انجام می گردد؟

" این بیشتر بستگی به خواست قلبی مدیوم دارد. ارواح وقتی می بینند مدیومی مشتاق است، سعی می کنند قدرت مدیومی اش را افزایش دهند و در صورت استفاده ی نا بجا یا استراحت مدیوم آن را می گیرند، چون یکی از وظایف ارواح کاهش یا افزایش قدرت مدیومی در افراد است."

 

198- آیا هر فردی می تواند پروازجسم انجام دهد؟

" اگر مدیوم بسیار قوی باشد، می تواند و اگر فردی که خود را برای چنین کاری آماده ساخته است، چشمهایش را باز کند و خود را در بالای زمین ببیند، نباید وحشت کند، زیرا وحشت و ترس موجب می شود که فرد از همان محل به زمین بیفتد."

 

200- آیا نیروی جاذبه در ارتباطات ارواح با زمینی ها تاثیر دارد؟

" بله، این نیروها و نیروهای دیگر به نسبت درجه ی مادی بودنشان اثرمی گذارند. در کرات دیگر که از شما پیشرفته ترند و این قبیل نیروها در آنجا قدرت کمتری دارند، امکان ارتباط ارواح راحت تر است. داخل شدن در جاذبه ی زمین برای ارواح متعالی عذاب آور است، چون به محض داخل شدن و ورود، حالت مادی شدن به آنان دست می دهد ( که البته به علت لطیف بودن بیش از حد آنهاست)"

 

پیام:

خدا را بشناس نه از راه علم، خدا را بشناس نه از راه عشق، خدا را بشناس از راه علم و عشق.

پیام:

علم برتر از عشق نا آگاهانه به حق است.

پیام:

دنیا محل آزمایش است. انسانی سعادتمند است که بتواند در این آزمون نمره ی 20 به دست آورد."

 

201- لحظه ی احتضار چیست؟

" لحظه ی احتضار دقیقاً لحظه ی خروج روح از بدن است. شما انسانها که هنوز در قید این بدن مادی هستید، خیال می کنید لحظه ی احتضار سخت و جانکاه است. شاید برای هر روحی بهترین خاطره ی زمینی اش لحظه ی خروج روح از بدنش باشد."

 

202- در لحظه ی احتضار چه کسانی به سراغ انسان می آیند؟

" بستگی به نیت فرد دارد. پس از لحظه ی احتضار که بسیار دلپذیر است، ارواحی که به مرگ شخص کمک کرده اند، اقوام و بستگان، دوستان و آشنایان، حتی ارواحی که در زندگیهای روحی گذشته با ایشان رابطه داشته است، به پیشواز می آیند."

 

203- آیا لحظه ی احتضار در مورد همه ی انسانها یکسان است؟

" این لحظه شیرین است و البته به درک فرد بستگی دارد. کسی که به مادیات علاقه دارد، از آنجا که دل کندن از دارایی هایش برای او میسر نیست، این لحظه سخت است. این بسته به نیت انسانهاست وگرنه خداوند به سبب عدالتش تمام لحظات را برای تمام افراد یکسان رقم زده است. اندیشه ها و علایق هر فرد است که زشتی و زیبایی را می سازد."

 

204- آیا نژاد، مذهب، دانش و نگرش فکری هر انسان در لحظه ی خروج روح از بدنش تاثیری دارد؟

" به هیچ وجه. در لحظه ی خروج خیر، اما پس از خروج بله."

 

205- چه کارهایی باعث آسان شدن لحظه ی احتضار می گردد؟

"1- آگاهی در مورد این لحظه، زیرا کسانی هستند که در این زمینه آگاهی ندارند و یکی از دلایل تمایل ما به ترویج مسائل روحی این است که افراد با آگاهی به جهان خلقت بیایند. در این صورت مثلاً شخصی که در اثر تصادف در یک لحظه از بدن مادی اش خارج می شود، با دیدن اطراف و ارواح زودتر به حقیقت پی می برد.

2- اعتقاد به خداوند، هرچه ایمان به خداوند محکم تر باشد، به این سبب که می دانی پس از مرگ به خداوند نزدیکتر خواهی شد، لحظه ی احتضار را آسان تر می گذرانی.

3- نیت پاک ."

 

208- آیا زمان مرگ هرکس و نحوه ی مرگ او از قبل رقم خورده است و آیا می شود در زمان مرگ تغییر یابد؟

" زمان مرگ و نوع مرگ هر کسی تعیین شده و تغییر ناپذیر است، مگر در موارد خاص که با اجازه ی حق صورت می پذیرد."

 

210- لحظه ی احتضار چه مدت طول می کشد؟

" بسیار کوتاه، درست مثل بالا رفتن از یک پله در یک لحظه است."

 

211- نیروی تله پاتی چیست و در میان انسانها چگونه عمل می کند؟

" به قدرت تبادل افکار اشخاص با هم تله پاتی گفته می شود. این نیرو به دست و با کمک ارواح اعمال می شود و اغلب ارواح نگهبان انسانها، این نیرو را با هم تبادل می کنند."

 

212- منبع تولید نیروی تله پاتی چیست و تاثیر ارواح در ایجاد آن چگونه است؟

" همان طور که گفته شد، منبع آن در مغز انسان، یعنی بخشی است که کار نمی کند و در اختیار فرد نیست و یک بخش آن در اختیار ارواح می باشد. روح نگهبان یا روحی که مایل است کمک کند، آن قسمت مغز را که راکد می باشد (البته بخش بسیار کوچکی را) ، وادار به فعالیت می کند، البته با اجازه ی نیروی حق و بدین گونه تله پاتی صورت می گیرد."

 

213- آیا انسانها می توانند نیروی تله پاتی را در خویش تقویت نمایند؟

" بله می توانند. به این صورت که در یک روز معین ساعتها به یک نقطه ی سفید در یک صفحه ی سیاه نگاه کنند. با این کار می توانند افرادی را که زنگ می زنند، شناسایی کنند قبل از آنکه بفهمند چه کسی پشت در است. و به همین صورت می توانید با دیگران تله پاتی داشته باشید."

 

217- منظور از انرژیهای مثبت و منفی در بدن انسانها چیست؟

" همیشه دو قطب موافق و مخالف در جهان هستی وجود دارند. هرکدام از این انرژیها بنابر مقتضیاتی به انسان داده شده است. کلاً بدن انسانها به دو قطب مثبت و منفی تقسیم شده است. انرژیهای مثبت وظیفه ی تقویت نیروهای مثبت و عقلانی بشر را دارند و البته در انسانهای مختلف درصد وجود این نیرو فرق می کند. هرکدام از این انرژیها چه مثبت و چه منفی در تنظیم اندامها و نیروهای بدن نقشی دارند. انرژیها منفی به از بین بردن بیماریها کمک می کنند (البته به اذن حق). این انرژیها تنظیم کننده ی اندامهای فیزیکی و حتی گردش خون انسان هستند. البته می توان گفت که افکار منفی با انرژیهای منفی متفاوت است و این دو هیچ گونه ارتباطی با یکدیگر ندارند. همانند فردی که ممکن است افکار منفی ولی انرژیهای مثبت داشته باشد و بالعکس."

 

218- تاثیر انرژیهای مثبت و منفی در انرژی درمانی چگونه است؟

" در انرژی درمانی فقط انرژیهای منفی کاربرد دارند زیرا انرژیهای مثبت نمی توانند بیماریها را از بین ببرند، چون همانطور که می دانید انرژیهای بیماریزا از انرژیهای منفی و افکار منفی سرچشمه گرفته است و انرژیهای منفی می توانند به کمک انرژیهای مثبت بدن بیمار او را درمان کنند. انرژی های منفی انرژی درمانگر هنگامی که به بیمار انرژی می دهد وارد بدن بیمار می شود و انرژیهای مثبت او را تحریک می کند، و هر دو انرژی، هم مثبت فرد بیمار و هم منفی فرد معالج به سراغ انرژیهای منفی که موجب بیماری شده می روند و آن انرژیهای منفی را از بدن فرد خارج می کنند."

 

219-آیا ممکن است تمام انرژیهای فرد بیمار منفی باشد؟

"بله، در این صورت باید فردی که انرژی می دهد انرژی بسیار زیادی مصرف کند و علاوه بر آن از یک فرد سالم که انرژیهای مثبت دارد بخواهد که دست راست بیمار را بگیرد و چشمانش را ببندد."

 

220- چگونه فردی که انرژی های منفی دارد، می تواند از این انرژیها جهت درمان بیماران استفاده کند؟

" باید در ابتدا به حالت لوتوس(چهرزانو در یوگا) بنشیند و یک ساعتی به همان حالت بماند، سپس از آن حالت در آید و دونوع از ورزشهای یوگا را (هر کدام باشد فرق نمی کند) انجام دهد، پس از آن هر دو دست خود را به حالت کاملاً باز روی یک لیوان آب ولرم قرار دهد و چشمان خود را ببندد و حس کند انرژیهایش وارد آب می شود، پس از یک ساعت آب را بنوشد. اگر مزه ی آب فرقی کرده باشد، موفق بوده، وگرنه باید این عمل را بار دیگر انجام دهد تا موفق شود. هنگامی که فرد موفق به انجام این کار شد، می تواند کم کم به بیمارانی که درد دارند، از این آب برای شفا درمانی بدهد. انرژیهای مثبت هم می توانند همانطور که در پاسخهای قبلی گفتم، در امر شفادرمانی بیمارانی که فقط انرژی منفی دارند، بسیار مؤثر باشند. ضمناً نوع این انرژیها را هم باید به روش خاصی که گفته می شود، تشخیص دهید و سپس کار را شروع کنید."

 

چگونه می شود انرژیهای مثبت و منفی را در افراد تشخیص داد؟

" انگشت شست خود را درست روی چشم سوم (بین دو ابرو) فرد بگذارید. اگر فرد مورد نظر پیشانی خود را داغ حس کرد، انرژیهای آن فرد منفی و اگر داغی حس نکرد، انرژی هایش مثبت است."

 

222- آیا فقط کسانی که انرژی منفی دارند می توانند انرژی درمانی کنند؟

"بله، انرژیهای مثبت بسیار حساس هستند. اگر به فردی که انرژی منفی دارد انرژی بدهند، این کار باعث اختلال در بدن آن فرد می شود و به او ضرر می رساند."

 

226- ذکر گفتن چه فایده ای دارد؟

" ذکر، یاد خدا را همواره در دل بیدار می کند و دور بدن شما را مانند هاله ی نوری فرا می گیرد که باعث دور شدن ارواح شرور می شود. یاد خدا و ذکر گفتن همیشه با تمرکز همراه است."

 

232- چگونه می شود نیروی مانیه تیزم را تقویت کرد؟

" تقویت این نیرو می تواند برای انسان خطراتی داشته باشد. این نیرو وقتی از مغز تراوش می کند، با نیروهای دیگر مغز مخلوط می شود و گاهی برای بدن فیزیکی شما زیان آور است. از جمله آنکه اگر زیاد از آن استفاده شود، موجب کمر درد، معده درد، کلیه درد، پادرد و یا سردرد می شود."

 

234- چگونه می شود با نگاه کردن به اجسام باعث حرکت آنها شد؟

" با افزایش قدرت نیروی مانیه تیزم و همچنین باز کردن چاکرای پنجم."

 

237-آیا مطالعه و تحقیق هم یک نوع محبت به خداوند است؟

" بله، چون شما با مطالعه به خواست خود می خواهید در پی کشف حقایق برآیید. تنها زمانی که به جهان خلقت آمدید می فهمید کاری که شروع کرده اید، چیست. این پیام که دعای همه ی ارواح متعالی است، برای شما باد:

بادا که هر لحظه نور حق در درونتان جای گیرد و قلبهایتان از عشق به حق لبالب و جسم و وجودتان از ارتعاشات محبت، فراگیر باشد."

 

239- گناه چیست؟

" آنچه در آن خلوص نباشد و به ریا آغشته باشد، گناه است."

 

243- از نظر شما مؤمن چه کسی است؟

" مؤمن بودن، به پاک بودن درون است."

 

262- آیا قرآن که بیش از چهارده قرن پیش از طرف حق نازل شده، برای زمان حال نیز کافی است؟

" آن چیزی که قلب شما به دنبال آن است و می دانید که از آن به حق می رسید، بسیار مفید است. چه مربوط به گذشته باشد و چه مربوط به آینده."

 

264- کاملترین کتاب ارسال شده ی خداوند چیست؟

" کتاب قرآن، به شرط آنکه آن را درک کنید."

 

265- صداهای خاصی که بعضی افراد گاه گاه می شنوند، چیست؟

"این صداها مربوط به نیروی حق(اک) است. فردی که می خواهد با استاد حق در درون خویش ارتباط برقرار نماید، ابتدا باید با نیروی اک (حق) تماس گیرد و صدایی را بشنود و سپس با استادان حق و ... تماس حاصل کند. شما برای برقرار شدن این ارتباط فقط می توانید از ته قلب از حق درخواست کنید."

 

272- آیا آنچه ما در جهان مادی می بینیم قبلاً اتفاق افتاده است؟

" بله، اینها همه انعکاس نورهایی است که قبلاً ثبت و ضبط گشته و شما در حال حاضر انعکاس آن نورها هستید، برای همین است که گاهی حس می کنید که صحنه ای یا گفته ای را قبلاً شنیده اید."

 

280- ارواح چگونه می بینند؟

" دیدن ارواح از سه طریق میسر می باشد: 1- هاله های افراد 2- انرژیهای روح افراد 3- کدهایی که برای آنها در جهان خلقت تعیین شده است، آنان می توانند با یکی کردن ارتعاش انرژیهای خود و فرد، او را در مدت زمان کوتاهی ببینند."

 

284- روح نوزادی که سقط می شود چه حالتی پیدا می کند؟

" روح جنین تا هنگامی که به آن سنی نرسیده که باید می مرده است، نمی تواند جسم دیگری را انتخاب کند. آن روح با ماندن در جهان خلقت می تواند از نظر روحی خود را به تکامل برساند."

 

286- ارواح، حیوانات و گیاهان و اجسام را چگونه می بینند؟

" اجسام کاملاً واضح نیستند، به صورت امواج دیده می شوند. گیاهان را به صورت هاله هایی می بینیم که از روی آن هاله ها تشخیصشان می دهیم. حیوانات را همانند انسانها به صورت سایه می بینیم."

 

288- همزاد چیست و وظیفه ی آن کدام است؟

" همزاد همان عقل و ذهن است که روح فرد را راهنمایی می کند و او را ارشاد می نماید. شاید گاهی اتفاق افتاده باشد که گویی کسی شما را از راهی که می خواهید بروید باز می دارد، این همان همزاد است که در بدن خودتان است."

 

289- در بعضی کتب در مورد تسخیر همزاد صحبت شده است. آن روحی که شبیه خود فرد تجسم پیدا می کند، چیست؟

" آن همزاد نیست بلکه روح اصلی همان فرد است. همان روح اصلی که ما نیمه ها از آن به دنیا آمده ایم."

 

290- چرا روح اصلی ما در جهان خلقت می ماند و نیمه های آن به این جهان می آیند؟

" برای این که هر روحی باید تکامل یابد و برای این تکامل باید نیمه هایی جدا شوند، بدین جهت که این نیمه ها بدانند روح اصلی آنها چیست و کجاست تا به آنها بپیوندند. بنابراین همیشه روح اصلی در جهان خلقت و نیمه ها در جهان مادی هستند."

 

291- آ یا ما می توانیم روح اصلی خود را به تسخیر در آوریم؟

" بله، می توانید ولی نباید این کار را انجام دهید."

 

292- آیا افرادی که دست به تسخیر می زنند و در جلسات آنان اشیا و وسایلی ظاهر می شود، با اجنه تماس دارند؟

" خیر، روح شرور است که این کارها را انجام می دهد."

 

پیام:

" به نام پروردگاری که نام او مفتاح فتوح است و پیغام او گشاینده ی کارهاست و اسم او نجات دهنده ی دلهای غمین.

ای بخشنده ای که می بخشی و ای دانایی که اشتباهات را پنهان می کنی،

ای یکتایی که از فهم مردم فراتری،

و ای یگانه ای که همه را می پذیری."

 

303- ارواح به طور کلی به چند گروه تقسیم می شوند؟

" ارواح شرور، ارواح خوب، ارواح نیک، ارواح متعالی (یاران حق)، حق."

 

304- شما جزو کدام دسته از این ارواح هستید؟

" من یار حق هستم."

 

315- آیا اشیاء هم دارای هاله هستند؟

" اشیاء هاله دارند، جسم اثیری و روح هم دارند، اما درک ندارند."

 

316- تأثیر فلزات و مواد مختلف بر هاله های انسانها چگونه است؟

" هر یک انرژیهای خاصی دارد و هر کدام یک یا دو نوع از انرژیهای بدن را تحریک می کند و به سوی خود می کشاند. برای مثال چنانچه پاندول با یکی از مواد زیر ساخته شده باشد، آثار خاصی دارد:

آهن: انرژی کوانتوم و هاله

فلز( سرب، روی، مس و نیکل): انرژی مانیه تیزم

پلاستیک: نیروی الکترومغناطیسی

چوب: نیروی چشم سوم

سنگها: فقط چاکراهای فرد را تحریک می کند( چاکراها باز نمی شوند، فقط تحریک می شوند)."

 

318- آیا آب دارای هاله است؟

" بله، به علت این که یک اتم هاله دارد و ئیدروژن و اکسیژن آب هم که از اتم ها و مولکولهای بسیاری تشکیل شده اند، دارای هاله می باشند."

 

319- لطفاً در مورد تونلهای جهان مادی و جهان خلقت توضیح دهید:

" در جهان مادی سه تونل و در جهان خلقت نیز سه تونل وجود دارد. تونلهای جهان مادی مربوط به عذابهای فرد می شود و تونلهای جهان خلقت مربوط به کارهای فرد و پاداشهای او می باشد که از مرحله ی یک یعنی بدترین عذابها شروع می شود، مرحله ی دو سهل تر و مرحله ی سه آسانترین در جهان مادی است و تونل شماره یک جهان خلقت که مربوط به آخرین عذابها می باشد، خیلی جزئی است. تونل شماره ی دو، پاداشهای فرد وکارمای اوست. تونل شماره ی سه نیز مربوط به نزدیک شدن به جهان خلقت و آماده گشتن روح برای ورود به جهان ها می باشد."

توضیح مؤلف: کلاً روح برای ورود به جهان خلقت باید از شش تونل مادی و روحی بگذرد. به سه تونل اول که در اصل مراحل عذاب و عقوبت گناهان می باشد، دوزخ گفته می شود و به سه تونل دوم که در آن به کارمای افراد و کارهای نیک رسیدگی می شود، عالم برزخ می گویند و هنگامی که روح از آخرین تونل خارج می گردد، وارد جهانها می شود که به آن بهشت می گویند. حال ممکن است روح با توجه به اعمال خویش در هر دوره ی زندگی تونلها را به سرعت طی نماید و یا ممکن است به علت گناهان بیشمار و اعمال زشت خویش در آن دوره از زندگی مادی، مدتی طولانی در هر مرحله باقی بماند.

روحی ممکن است به زمان زمینی، مثلاً در یک دقیقه تونلها را بگذراند و روح دیگر ممکن است پس از هزاران سال موفق به گذر از تونلها گردد."

 

320- آیا مردن افراد در روزهای مقدس در کم شدن بار گناهان آنان تأثیر دارد؟

" بله، به سبب اینکه انرژیهای مثبت در آن زمان بیشتر است."

 

330- پیام شما برای بشریت در آستانه قرن بیست و یکم چیست؟

" می خواستیم بدانیم که برای چه انقدر عشق و محبت از ما دور مانده بود،دانستیم که عشق را نیافته بودیم وسالها از آن دور بودیم، در نتیجه ما نیز از آن دور شده بودیم. عشق را که یافتیم، تازه دریافتیم که محبت نیست و باید به دنبال آن برویم. با زحمت محبت را پیدا کردیم اما سرانجام دانستیم که عشق و محبت بدون آگاهی، هیچ است. آگاهی را سرلوحه ی زندگی خویش قرار دادیم و این بار در دادگاه الهی فهمیدیم که آن چیزی که کم داریم، آن است که خود را فراموش کرده ایم و بس. باز دوره ها را از نو شروع کردیم و این بار به خودشناسی پرداختیم ولی هنگامی که به او رسیدیم، گفت: بینش و آگاهی، محبت و عشق و خودشناسی را دریافتید، حالا باید خداشناسی را دریابید. بار دیگر به زمین بازگشتیم تا حق را بشناسیم و بدانیم که او کیست و چیست، پس از سالهای متمادی فهمیدیم که هیچ نبودیم و حالا هم هیچ نیستیم و آنجا بود که حق را یافتیم.

ای انسانهای ابدی، آگاه باشید که حق شما را به در گاهش و به دادگاه عدالتش بازخواست می کند. پیش از آنکه به دادگاه حق بروید، خود دادگاهی برای خویش قرار دهید که چه کردید و چه می کنید. خود را همیشه در میان فرسنگها خاک مشاهده کنید زیرا که شما از خاک هستید و به خاک باز می گردید. عشق به تنهایی کافی نیست همان گونه که گل بدون گلبرگ، گل نیست. سالها در جهان مادی زندگی می کنید بدون آنکه بدانید برای چه. بارها و بارها به دوره های شما اضافه می شود و به دنیای ابدی بازمی گردید، بدون این که از خود بپرسید که اینها چیست و گردش برای چه؟ اکنون زمان آن فرارسیده است که حق را بشناسید. آگاه باشید و بدانید که او پیام خویش را توسط پیامبران، امامان، رهبران، فرشتگان و در حال حاضر از طریق مدیوم ها می دهد.

ای انسانها! به لحظه ی مرگ دیر زمانی نمانده است. هیچ یک از شما نمی داند که چه هنگام به زندگی دیگری سفر خواهد کرد و این فرصت زندگی و فرصت برای تکامل را از دست خواهد داد. شما مردم باید بدانید که مرگ آنی است و زود گذر. مرگ پایان زندگی نیست بلکه آغاز زندگیهای دیگر و دوره های دیگر است، پس پیش از آن که به دوره ی دیگری سفر کنید، در همان دوره خود را به تکامل برسانید. زندگی را عشق، عشق را محبت ، محبت را نور و سرانجام نور را حق بدانید. هیچ نیرویی بالاتر و والاتر از اونیست. ما همه از اوییم و به او باز می گردیم. شما ای انسانها! بدانید که او را فراموش کرده اید و به این سبب به دوره های تکاملی خویش افزوده اید. اگر نتوانستید در دوره های متعدد به تکامل برسید،در روز قیامت که آمدنی است و آن روز همه ی روحهای تکامل یافته و تکامل نیافته حاضر خواهند شد، بازخواست می شوید و آنگاه می فهمید که چرا از این زندگی های خود استفاده نکرده اید چرا که هر انسانی و یا هر روحی که نتواند تا روز قیامت خود را به تکامل برساند، خود گناهکار است و از این رو باید در دادگاه حق حاضر گردد، آنگاه بهشت و دوزخ واقعی نمایان می گردد و روح های بد در دوزخ ماندگار خواهند شد.

بدانید که حق، خود شمائید!

این شما هستید که باید بر خویش حاکم باشید

این نفس شماست که همیشه در برابر شما می ایستد،

پس زین پس

حق را فراموش نکنید و تلاش کنید که هرچه زودتر خود را

به آن اقیانوس عشق برسانید.

آگاهی و عشق و محبت

هنگامی که جاده ی حق را یافتند

رود می شوند و رودهایی که با هم جمع می شوند

رودخانه های بزرگی می شوند و آن رودخانه ها هستند

که به دریا می ریزند

پس بیایید از آن قطره هایی باشید که به دریا می ریزند

نه از آنانی که

به چاههایی دور افتاده فرود می آیند